Gdynia Gdyńska Rada Turystyczna

Spotkajmy się w Gdyni - 2 Edycja

05.11.2018

Już po raz drugi odbyły się warsztaty eventowe „Spotkajmy się w Gdyni”. Organizatorzy prestiżowych konferencji z kraju przyjechali do naszego miasta, aby poznać możliwości i ofertę MICE Gdyni. Organizatorem wydarzenia jest Gdyńska Rada Turystyczna.

Tym razem gościliśmy przedstawicieli 17 firm z Warszawy, Poznania, Krakowa, Olsztyna, i Bydgoszczy. W wydarzeniu brało udział również 7 firm lokalnych. Podczas spotkań poznali oferty hoteli, restauracji, kawiarni, pubów, centrów konferencyjnych i edykacyjnych, muzeów, teatrów, szkół wyższych oraz miejsc do spędzania czasu mających w swojej ofercie atrakcje dla grup.

- To wydarzenie, w którym praktycy rozmawiają z praktykami. Chcemy, by efektem tych rozmów była organizacja jak największej liczby wydarzeń w Gdyni. Naszym celem jest uczynienie z Gdyni miasta spotkań. By tak się stało, musimy zachęcić jak największą liczbę firm zajmujących się profesjonalnym organizowaniem eventów do tego, aby organizowali je właśnie w naszym mieście. Pokazujemy im uroki Gdyni i przedstawiamy im konkretne oferty handlowe. Spotykają się one z dużym uznaniem – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

- Wspólnymi siłami motywujemy się do tego, aby promować Gdynię i zaprosić do niej gości z różnych zakątków Polski i świata. Chcemy, by nasze miasto było rozpoznawalne jako miejsce, które ma predyspozycje do tego, żeby zorganizować profesjonalną konferencje połączoną z atrakcjami dodatkowymi, kulturalnymi, sportowymi i rozrywkowymi – mówi Agnieszka Nałęcz, Courtyard by Marriott Gdynia Waterfront.

Pierwszego dnia warsztatów eventowych „Spotkajmy się w Gdyni” odbyły się randki biznesowe. Lokalne organizacje i firmy przy stolikach prezentowały swoje oferty, a przyjezdni podchodzili do każdej na kilkanaście minut i zapoznawali się z ofertą. Po sygnale dźwiękowym każdy podchodził do kolejnego stolika.

- Jestem zaskoczony, że inne miasta nie wpadły na taki pomysł, aby przygotować tego typu ofertę, właśnie dla firm takich, jak my. Często nie wiemy, że w danym miejscu są takie możliwości. Nie wszystkiego możemy się dowiedzieć ze stron internetowych. Tutaj można zadać swoje pytania i dostać spersonifikowane odpowiedzi mówi Mateusz Kędzia, z Sales Manager Giganci, organizator eventów w całej Polsce.

Drugiego dnia uczestnicy wybrali się na spacer po Gdyni, podczas którego odwiedzili szereg ciekawych miejsc, a do tych dalej położonych dojechali gdyńskim trolejbusem.

Aktualności

Katalog MICE

Gdynia i jej możliwości w pigułce!

Partnerzy Strategiczni

Gdynia Agencja Rozwoju Pomorskie Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

Projekt dofinansowano ze środków Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej

Gdyńska Rada Turystyczna

Skontaktuj się z nami

  • Turystyka:
  • +48 58 668 25 47
  • +48 58 668 25 35-36
  • Promocja:
  • +48 58 668 25 46
  • Gdynia InfoBox Obserwatorium Zmian:
  • +48 58 523 97 69
Copyright © 2024 Gdynia
Created by GRT