Gdynia Gdyńska Rada Turystyczna

Autobusem do Norwegii

07.08.2023

Stena Line rozpoczęła współpracę z FlixBus przy uruchomieniu pierwszego bezpośredniego połączenia autobusowego z Polski do Norwegii, z przeprawą promem z Gdyni do Karlskrony. Wczoraj, 3 sierpnia, odbył się pierwszy kurs tej międzynarodowej linii autobusowej o numerze N1202.


Linia autobusowa N1202, otwarta właśnie przez FlixBus, łączy południowe i centralne miasta Polski, takie jak Kraków, Katowice, Łódź, Ciechocinek, Toruń, Grudziąc, Gdańsk, Sopot i Gdynia, z Karlskroną w Szwecji za pośrednictwem połączenia promowego obsługiwanego przez Stena Line. Trasa obejmuje również przystanki w szwedzkich miastach Växjö, Värnamo, Jönköping, Borås i Göteborg, z zakończeniem kursu w stolicy Norwegii - Oslo.

Tabliczka z miastami destynacjami za szybą autobusu.

Pasażerowie mają możliwość komfortowego i bezpiecznego przepłynięcia Morza Bałtyckiego, ponieważ w cenie biletu autobusowego uwzględniono przejazd promem z miejscem noclegowym w kabinie z łazienką. Dodatkowo, autobusem i promem można przewieźć także rowery.

- Cieszymy się, że mogliśmy współpracować z FlixBus przy opracowaniu tego połączenia. Mamy nadzieję, że inicjatywa FlixBus spotka się z zainteresowaniem podróżnych, co da jej możliwość rozwoju - mówi Pedro Canchaya, Travel Commercial Manager na region Morza Bałtyckiego w Stena Line.Dzięki współpracy z Stena Line, FlixBus oferuje możliwość łatwej i zrównoważonej podróży z Polski bezpośrednio do krajów skandynawskich – przez Bałtyk, do Szwecji i Norwegii. Linia będzie działać przez cały rok, siedem dni w tygodniu, w obie strony.

Autobus FlixBus na przystani promowej, obok stoi prom.
(informacja prasowa Stena Line)

 

Aktualności

Katalog MICE

Gdynia i jej możliwości w pigułce!

Partnerzy Strategiczni

Gdynia Agencja Rozwoju Pomorskie Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

Projekt dofinansowano ze środków Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej

Gdyńska Rada Turystyczna

Skontaktuj się z nami

  • Turystyka:
  • +48 58 668 25 47
  • +48 58 668 25 35-36
  • Promocja:
  • +48 58 668 25 46
  • Gdynia InfoBox Obserwatorium Zmian:
  • +48 58 523 97 69
Copyright © 2024 Gdynia
Created by GRT