Gdynia Gdyńska Rada Turystyczna

Gdynia w TOP 10 Travelist

10.03.2023

Wolny czas nad morzem kojarzy się głównie z plażowaniem i kąpielami, czyli latem. Nie brakuje jednak zwolenników zimowego wypoczynku nad Bałtykiem. Magazyn Travelist opublikował TOP 10 miejsc na ferie nad Bałtykiem na podstawie głosów czytelników portalu. Wśród najpopularniejszych miejsc jest i Gdynia.


Redakcja Magazynu Travelist kocha podróże, ale jeszcze bardziej lubi o nich opowiadać, stąd na stronie portalu znajdziemy wyselekcjonowane najciekawsze i najbardziej inspirujące według redakcji miejsca w Polsce i Europie.

Chcąc wskazać najbardziej atrakcyjne miejsca nad Bałtykiem na spędzenie ferii redakcja poprosiła o pomoc czytelników, zapraszając do głosowania, w którym internauci mieli wskazać swoje ulubione zimowe kierunki na polskim wybrzeżu.

- Cisza, spokój, białe plaże, mnóstwo zdrowego jodu w powietrzu – a do tego ceny dużo niższe niż w górach. Wiemy, dlaczego warto wyjechać zimą nad morze. Ale jaki kierunek obrać? Chcieliśmy, aby na to pytanie odpowiedzieli nam ci, którzy sami chętnie tam jeżdżą…. i odpowiedzieli. A my na podstawie oddanych głosów i wypowiedzi nadesłanych w ramach ogólnopolskiej ankiety stworzyliśmy w tym sezonie pierwszy ranking TOP 10 zimowych miejscówek nad Bałtykiem – pisze redakcja Magazynu Travelist.


Okazuje się, że wśród 10 najchętniej odwiedzanych zimą przez Polaków nadmorskich miejscowości jest i Gdynia.

- Gdynia łączy zimą atuty typowej miejscowości nadmorskiej, czyli cieszy długimi spacerami plażą ze skrzypiącym pod butami śniegiem, czystym powietrzem, krzykiem mew, imponującymi klifami i soplami na molach i nabrzeżach, z atrakcjami dużego, nowoczesnego miasta, jak bogata oferta kulturalna, sportowa i kulinarna. Ale mamy jeszcze trzeci atut, nie tak powszechny nad polskim morzem, który może do przyjazdu do Gdyni przekonać tych, którzy zawsze stawiają sobie pytanie – w góry czy nad morze. Lasy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego i morenowe wzgórza sięgające 200 metrów n.p.m., pośród których ulokowały się gdyńskie osiedla, stwarzają warunki do turystyki górskiej z nartami włącznie – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.


Redakcja Magazynu Travelist również dostrzega walory kulturalne miasta, które splatają się z naturą, i poleca kilka z nich w szczególności.

- Najmłodsza część Trójmiasta to miasto wzniesione w zasadzie od zera w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Zachwyca modernistyczną architekturą (zwłaszcza przy ul. 10 Lutego i Świętojańskiej) czy wystającą ponad taflę Bałtyku torpedownią – ale też dwoma pływającymi muzeami przy skwerze Kościuszki (żaglowiec Dar Pomorza i niszczyciel ORP Błyskawica). To dobra propozycja na ferie nie tylko dla miłośników nieszablonowej zabudowy i okrętów (którym  warto polecić organizowane zimą w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego specjalne warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych) – piszą redaktorzy. - Gdy kolory blakną pod śniegiem, nic tak nie ubarwia codzienności, jak spacer szlakiem kolorowych murali w mieście, które powoli staje się jedną ze stolic polskiego street artu. Ulicznych dzieł sztuki jest ponad 50, najwięcej w okolicach placu Kaszubskiego i ul. Portowej, i ciągle pojawiają się nowe. I choć budzą zainteresowanie, prawdziwy zachwyt budzi… nie kultura a natura.


Magazyn Travelist zwraca też uwagę na Centrum Nauki Experyment, Akwarium Gdyńskie a także takie aktywności jak morsowanie organizowane zazwyczaj na końcu bulwaru Nadmorskiego i łyżwy, na których można pojeździć na tafli lodowiska na parkingu między halą Polsat Plus Arena Gdynia a Centrum Handlowym Riviera.

A jakie atrakcje dostrzegają sami goście? To w końcu na podstawie ich głosów powstał ranking TOP 10 miejsc na ferie nad Bałtykiem.

- Wiele miejscowości morskich w okresie zimowym ma pozamykane wiele atrakcji i tak naprawdę, poza spacerami, ciężko jest zrobić cokolwiek innego. W Gdyni natomiast ruch turystyczny i cała infrastruktura działa praktycznie cały rok – pisze Karolina Sz.


Jednak popularność Gdyni zimą nie jest tylko efektem rekomendacji przyjeżdżających tu turystów, choć są one bardzo cenne, bo wynikają z prawdziwego doświadczenia. Każdy zadowolony pobytem w mieście gość to nieocenione źródło informacji i inspiracji pośród swoich znajomych – w realu i wirtualu – w mediach społecznościowych i na portalach podróżniczych. Ale miasto dba nie tylko o ofertę kulturalną, kulinarną i sportową oraz o naturę, lecz także o ogólnopolską informację o tych walorach, m.in. poprzez kampanię Odetchnij w Gdyni, która zachęca turystów do odwiedzin miasta właśnie poza sezonem turystycznym – jesienią i zimą.

Pierwsza odsłona akcji Odetchnij w Gdyni miała miejsce w sezonie jesienno-zimowych 2021-2022, a zainaugurowała ją wizyta w Krakowie, gdzie na Rynku Głównym stanął pawilon, w którym niczym w teleporterze krakowiacy i turyści mogli przenieść się do Gdyni – odetchnąć świeżym morskim powietrzem, posłuchać krzyku mew i poznać atrakcje miasta.

- Stworzyliśmy wyjątkową ofertę, która bazowała na naszych naturalnych atutach, czyli tym, co silnie przyciąga do Gdyni nie tylko turystów, ale i nowych mieszkańców wybierających miejsce do życia przez pryzmat natury, spędzania wolnego czasu czy wysokiej jakości powietrza. Jednocześnie postawiliśmy na przełamanie standardów miejskich działań turystyczno-promocyjnych, sięgając po rozwiązania, które zapadają w pamięć. Myślę, że jej entuzjastyczny odbiór potwierdza, że był to lepszy wybór niż puste i ograne slogany reklamowe – mówiła Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki, komentując kampanię, która okazała się jedną z najlepszych ofert turystycznych na Pomorzu.


Dyplom Magazynu Travelist

 

 

Aktualności

Katalog MICE

Gdynia i jej możliwości w pigułce!

Partnerzy Strategiczni

Gdynia Agencja Rozwoju Pomorskie Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

Projekt dofinansowano ze środków Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej

Gdyńska Rada Turystyczna

Skontaktuj się z nami

  • Turystyka:
  • +48 58 668 25 47
  • +48 58 668 25 35-36
  • Promocja:
  • +48 58 668 25 46
  • Gdynia InfoBox Obserwatorium Zmian:
  • +48 58 523 97 69
Copyright © 2024 Gdynia
Created by GRT