Gdynia Gdyńska Rada Turystyczna

Spotkajmy się w Gdyni - 1 edycja

02.03.2018

Gdynia szeroko otwiera się na współpracę z branżą eventową i biznesową. Członkowie Gdyńskiej Rady Turystycznej promują i chwalą się potencjałem i zapleczem infrastrukturalnym, logistycznym oraz hotelowo-gastronomicznym miasta. Dlatego w dniach 01-02.03.2018 r. odbyła się w Gdyni wizyta studyjna i warsztaty, w których brali udział przedstawiciele branży eventowej. Hasłem przewodnim było „Spotkajmy się w Gdyni”, a podczas dwudniowej wizyty, organizatorzy konferencji i eventów z całej Polski, zapoznali się z gdyńskimi atrakcjami, infrastrukturą i miejscami, gdzie można zorganizować duże spotkania biznesowe. Spotkanie pierwszego dnia w hali Gdynia Arena otworzyła wiceprezydent Gdyni Katarzyna Gruszecka-Spychała.

– Musimy umiejętnie diagnozować potrzeby branży turystycznej i wymyślać rozwiązania, które będą się przyczyniać do jej rozwoju. Samorząd sam nie robi biznesu. Natomiast jest zainteresowany tym, żeby stwarzać przyjazne warunki do jego rozwoju. Gdynia nie jest typowym kurortem, ale ma na siebie pomysł. Potrafi być atrakcyjna i chcemy z tego korzystać, a przede wszystkim chcemy umożliwić czerpanie tych korzyści podmiotom gospodarczym, które zajmują się turystyką – mówiła Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni.

Po części oficjalnej uczestnicy w trakcie rozmów indywidualnych mieli możliwość przyjrzenia się ofertom gdyńskich hoteli, restauracji, muzeów, czy uczelni.

- Gdynia jest świetnym miejscem nie tylko do wypoczynku, ale też daje możliwości, żeby zorganizować tu duży event biznesowy, czy rozrywkowy. Mamy tu odpowiednią infrastrukturę i chcemy to pokazać. Potencjał Gdyni ma przewagę nad Gdańskiem – mówi Joanna Węgrzyn-Kowenicka z Hotelu Nadmorskiego w Gdyni.

– W każdym aspekcie Gdynia się rozwija. Ma dużo więcej do zaoferowania niż Gdańsk, czy Sopot. Mamy duże zaplecze hotelarskie i gastronomiczne, ale i biznesowo-eventowe. Mamy nadzieję, że dzięki temu spotkaniu firm, które nas odwiedzają i które u nas organizują swoje wydarzenia będzie jeszcze więcej. Dlatego teraz chcemy im pokazać, że możemy im zaoferować pełne zaplecze infrastruktury i logistyki – mówi Małgorzata Jarosz-Misiejko, dyrektor hotelu Villa Lubicz.

Drugi dzień „Spotkajmy się w Gdyni” upłyną pod znakiem kilku godzinnej, pełnej gdyńskich atrakcji wycieczce trolejbusem po mieście, którą poprowadził Michał Miegoń.

Uczestnicy i organizatorzy zimowej edycji (w dosłownym tego słowa znaczeniu) „Spotkajmy się w Gdyni” ocenili wydarzenie jako bardzo udane i warte kontynuacji.

Aktualności

Katalog MICE

Gdynia i jej możliwości w pigułce!

Partnerzy Strategiczni

Gdynia Agencja Rozwoju Pomorskie Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

Projekt dofinansowano ze środków Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej

Gdyńska Rada Turystyczna

Skontaktuj się z nami

  • Turystyka:
  • +48 58 668 25 47
  • +48 58 668 25 35-36
  • Promocja:
  • +48 58 668 25 46
  • Gdynia InfoBox Obserwatorium Zmian:
  • +48 58 523 97 69
Copyright © 2024 Gdynia
Created by GRT